Cévní patologie: vliv na mužskou potenci

Onemocnění cév přímo souvisí s anomáliemi ve fungování oběhového systému. Takové vady omezují tok krve do ledvin, srdce, mozku.  Při impotenci klesá tok krve, proudící do penisu. Anomálie cévního systému ovlivňují výskyt impotence u 65% mužů trpících tímto onemocněním.

Proč dochází k poklesu průtoku krve? Může to být způsobeno úrovni „škodlivého“ cholesterolu v krvi, který přispívá k ucpání cév. Každý zná fakt, že cévy se mohou rozšiřovat a zmenšovat pod vlivem signálů z buněk, které jsou zodpovědné za složení krve. V důsledku toho může dojít k snížení průtoku krve k jakémukoliv orgánu, i když člověk netrpí ucpanými žílami. V případě, že endotelové buňky (které jsou zodpovědné za složení krve) snižují svou funkci, dochází k zúžení cév, což vede k zablokování žil. Právě toto vysvětluje souvislost mezi cévním onemocněním a impotencí.

Hlavní onemocnění způsobená cévní patologii

Cévní onemocnění může vyvolat některá onemocnění:

  • diabetes mellitus (cukrovka);
  • hypertenze (vysoký tlak);
  • onemocnění periferních cév.

Bohužel, všechna tato onemocnění mohou vést k rozvoji impotence.

Příčiny onemocnění

Příčiny onemocnění mohou být následující:

  • obezita;
  • kouření;
  • konzumace alkoholu;
  • vysoká hladina cholesterolu.

Trochu o venózním úniku

 Když muž je vzrušen, krev proudí do cév penisu. Pokud žíly penisu nejsou schopné zastavit odtok krve v době erekce, pak se objevuje jev, který se běžně nazývá venózní únik. Ten nastane, pokud muž trpí onemocněními cévního systému. Příčinou může být také nízká myorelaxace (uvolnění svalstva) penisu.

Proč u některých mužů je narušena myorelaxace? Příčiny mohou být různé – cukrovka, onemocnění nervového systému, dále psychické onemocnění a psychické poruchy, jako jsou strach a úzkost. Podstata patologie spočívá v proliferaci zjizvené tkáně proteinové membrány penisu a jeho kavernózních tkání.