Alternativní metody léčby impotence

Mnoho lidí se léčí pomocí tzv. alternativní medicíny, která zahrnuje použití léčivých přípravků a lektvarů z bylin, potravinových doplňků.

Stejně jako dříve, muži používají lidovou medicínu k léčbě erektilní dysfunkci. Mnozí kombinují léky a alternativní léčbu. Než začnete používat jakýkoliv prostředek, navštivte lékaře a poraďte se s ním o všech nuancích této léčby.

Alternativní metody léčby erektilní dysfunkce: co a jak

  • Doplňky stravy. Mezi ně patří: aminokyselina arginin, vitamíny C a E, zinek, mleté lněné semínko, právě tyto složky mají příznivý vliv na erektilní funkci. U některých mužů současně s příznaky impotence jsou pozorovány nízké hladiny hormonu dehydroepiandrosteronu. Při podání této látky docházelo ke snížení příznaků onemocnění.

Důležité: v souvislosti s tím, že jeho vliv na organismus není zcela prozkoumán, sexuologové nedoporučují zneužívání tohoto hormonu.

  • Bylinná léčba. V lidové medicíně je běžné užívání bylinných čajů a výtažků bez konzultace s lékaři. Neriskujte, poraďte se s odborníkem. Příznivci alternativní medicíny tvrdí, že ženšen a ginkgo biloba mohou pozitivně ovlivnit impotenci.
  • Tento starý, osvědčený způsob léčby přišel k nám z Číny. Spočívá v tom, že tenké kovové jehly se nabodávají do zvláštních míst na lidském těle. Tato metoda pomáhá tělu odolávat nemocem a je schopna obnovit vnitřní rovnováhu. Existují případy, kdy tato léčba pomohla mužům s erektilní dysfunkcí.

Muži, kteří se setkali s problémem impotence, jsou odhodlané vyzkoušet všechno, aby se znovu získali schopností prožívat orgasmus. Ale v honbě za zázračnými léky vždy se řiďte zdravým selským rozumem.

Proto předtím, než začnete užívat prostředky lidové medicíny, poraďte se s lékařem. Vybere vám vhodnou léčbu a ušetří od rizikových situací.

Užitečné rady pro léčbu

Pamatujte, že alternativní medicína je doplňkem k tradiční. Nikdo neví dopředu, jak se zachovají různé metody léčby, jak mohou ovlivnit vaše tělo. Níže uvádíme několik doporučení pro použití bylinných prostředků.

  • Nejdříve se poraďte s lékařem a řekněte mu, že chcete zahájit léčbu alternativní medicínou.
  • Někdy se můžou objevit nežádoucí účinky, například pokud máte závratě, nevolnost, časté bušení srdce, přestane užívat bylinky a řekněte o tom lékaři.
  • Nedoporučuje se užívat samostatně připravené přípravky, které obsahují několik bylin.
  • Nemůžete vždy věřit médiím, reklamě. Využijte osvědčených a vědecky ověřených prostředků.
  • Věnujte pozornost označení léku a jeho složení. Kupujte přípravky pouze známých farmaceutických společností, pečlivě prostudujte návod k použití. Pokud je příliš krátký nebo chybí, vyvarujte se přijímání takových přípravků.
  • Vždy informujte svého lékaře o jakýchkoli změnách. Buďte opatrní při užívání léků v kombinaci s bylinami. Účinek může být nepředvídatelný.