12 důvodů, proč klesá libido

Proč se někteří muži a ženy nemají zájem o sex? Nedostatek touhy je někdy ovlivňován faktory, kterým v každodenním životě nepřikládáme význam. Například:

 • Stres může ovlivnit nedostatek touhy. Pokud se pohádáte s partnerem, budete chtít se milovat? Samozřejmě, že ne. Nemějte strach, existuje řešení: musíte se naučit relaxovat. Existuje spousta relaxačních technik. Vyzkoušejte několik různých meditací nebo auto-tréninků a vyberte si ten správný pro vás.
 • Problémy ve vztahu. Vztahy bez konfliktů a hádek neexistují, ale právě neporozumění způsobuje nespokojenost s partnerem. Někdy se stane, že k trvalému partnerovi už nemate takovou touhu jako dříve. Chcete-li tomu zabránit, zvažte klady i zápory a vzájemně projednávejte a diskutuje. Přemýšlejte, možná bude lepší se rozejit?

 • Alkohol – je jedním z hlavních důvodů, proč není žádná vášeň. Jen si představte opilého člověka, nevhodné chování – kdo bude chtít sex s takovou osobou? Cesta ven existuje: pijte s mírou nebo zcela přestaňte pit.
 • Nedostatek spánku. Po chronickém každodenním nedostatku spánku sex neláká vždy. Celodenní shon v práci a únava moc nepřejí milostným prožitkům. Východisko je jednoduché: je nutné stanovit priority, co je pro vás důležitější – osobní kariéra nebo rodina. Při nespavosti a chrápání byste se měli poradit s lékařem.
 • Děti v rodině. Pokud jsou v domě děti, pak je to důvod pro snížení touhy. Příčin může být spousta: všechen čas je věnován dětem, stálý pláč, bezesné noci. Zapojte své příbuzné, ať babička nebo teta jde na procházku s kočárkem alespoň na pár hodin. Budete mít čas na romantiku.
 • Užívání léků. Některé léky a léčiva mohou snížit sexuální touhu. Dejte pozor, určitě to popsáno v příbalovém letáku. Poraďte se se svým lékařem, měl by pro vás zvolit jinou léčbu.
 • Nízké sebevědomí. Aby vznikala chuť na sex, musíte milovat sami sebe a své tělo. Věřte, v záchvatu vášně je velmi nepravděpodobné, že partner bude věnovat pozornost vaší nedokonalé postavě. Milujte své tělo, mějte 100% sebevědomí. Teprve tehdy budete mít zajištěnou nejen touhu, ale i skvělý prožitek z milování.
 • Obezita není jen problémem nadměrné hmotnosti, ale také nízkého sebevědomí. Také při obezitě se často vyskytují onemocnění srdce, cév, zvýšený tlak. Nejdříve se postarejte o hubnutí, zapracujte na postavě, dodržujte zdravý životní styl. Nezapomeňte na správnou výživu – nárůst energie a sexuální touhy budete mít zajištěný.
 • Erektilní dysfunkce. Je problém, kdy muž chce, ale nemůže. Naléhavě vyhledejte lékaře. Po obdržení od něj doporučení začnete je okamžitě dodržovat.

 • Nízká hladina testosteronu. Množství tohoto hormonu ovlivnit bohužel nemůžeme, ale v našich silách je korigovat jeho tvorbu. Musíte upravit výživu, začít sportovat. Pokud je to nutné, podívejte se na krásný erotický film, kupte «okouzlující» spodní prádlo, tohle pomůže vrátit vzrušení.
 • Depresivní nálady nepřispívají ke vzniku touhy. Deprese v těžké formě, která je léčena pouze silnými léky brání vzniku touhy.
 • Menopauza se vyskytuje u žen během hormonálních změn. Během pohlavního styku některé ženy můžou pociťovat bolest. Nebojte se, toto období je třeba přežít, po menopauze bude sex a potěšení taky.

Buďte sebejistí a neodolatelní, teprve pak budete mít touhu pořad!